top of page
נעים מאוד, אנחנו עוגן

נעים מאוד, אנחנו עוגן

גוף פיננסי-חברתי ללא מטרות רווח, שפועל לקידום הזדמנויות משנות חיים עבור משפחות ויחידים, בעלי עסקים קטנים ומלכ"רים. אלה, לרוב מתמודדים עם כשל מובנה בשוק הפיננסי שמונע מהם נגישות לאשראי ולידע כלכלי, או מותיר אותם עם מענה יקר מול אתגרים מהותיים. 

המטרה שלנו

לקדם הוגנות ושוויון הזדמנויות בחברה הישראלית באמצעות כלים כלכליים. אנחנו עושים זאת על ידי מתן אשראי בתנאים הוגנים – במיוחד לאוכלוסיות מודרות או מנועות, הנגשת ידע פיננסי וכלים לביסוס עצמאות כלכלית, והפעלת תוכניות מנטורינג לשיפור יכולות הניהול של בעלי עסקים קטנים ומנכ"לים חברתיים.

+2,000 

משפחות צעירות כבר הגשימו את החלום וקנו בית ראשון בישראל בזכות המנטורינג הפיננסי שלנו

+75,000 

הלוואות ניתנו עד כה מקרנות האשראי שלנו

+550 

מלכ"רים נהנו ממנטורינג לפיתוח עסקי וניהולי

+10,000 

משרות חדשות נוצרו בעקבות תוכנית המנטורינג הניהולי שלנו לעסקים

2 מיליארד ₪

אשראי ניתן עד כה בעוגן

+1,300

בעלי עסקים קטנים עוברים מנטורינג ניהולי בכל שנה

הלוואה אחראית שמשנה את כללי המשחק

בשונה מהמערכת הבנקאית המסחרית, אצלנו הקריטריון המרכזי שנבחן בהחלטה להעניק אשראי הוא האם ההלוואה תסייע למוטב להתבסס כלכלית. האלגוריתם הייחודי שפיתחנו בוחן את ההתנהלות הכלכלית של הלקוח ואת פוטנציאל הצמיחה שההלוואה עשויה להעניק לו.

 
בקשות ההלוואה שמוגשות לקרן שלנו מלוות ברוב מסלולי האשראי בתוכנית עסקית או בתוכנית פיננסית-משפחתית, שנבנות יחד עם יועץ מומחה. במקרים מסוימים אנחנו גם מצרפים את הלווה לתוכנית ייעודית שלנו, שתסייע לו להשתמש בהלוואה בצורה אופטימלית. כך, אנחנו מגדילים את האימפקט של האשראי שאנחנו מעניקים בצורה משמעותית, ומקדמים את הלקוח שלנו לאיתנות פיננסית.  


כגוף פיננסי-חברתי שפועל ללא מטרות רווח, קרנות האשראי של עוגן נסמכות על מקורות הון מגופים פילנתרופים, תרומות, השקעות אימפקט, סיוע ממשלתי ואיגרות חוב. בזכות המבנה הייחודי של קרנות האשראי שלנו ותהליכי החיתום, אנחנו מצליחים להעניק לאלפי אנשים, עסקים קטנים ועמותות הזדמנויות לצמוח – במיוחד לקהלים שלא היו יכולים להיות מועמדים לאשראי באופן אחר. במקביל, אנחנו גם מייצרים כל העת שורת רווח כפולה עבור המשקיעים שלנו - שורת רווח פיננסית ולצידה אימפקט חברתי.

השאיפות שלנו

השאיפות שלנו

אנחנו שואפים לקדם בנקאות חברתית בישראל, להגדיל את מקורות ההון העומדים לרשותנו ולהרחיב את היקף הסיוע שאנחנו מעניקים ללקוחות שלנו, באופן שיחולל שינוי אמיתי בחברה ובכלכלה הישראלית. אנחנו מחזיקים בשני רישיונות נותן אשראי מורחב, ברישיון להפעלת מערכת לתיווך אשראי וברישיון למתן שירות מידע פיננסי "בנקאות פתוחה", מרשות שוק ההון. כמו כן, הננו גוף מדווח ומקבל מידע ממאגר נתוני האשראי של בנק ישראל.

הכירו את התוכניות שלנו

בשביל ההצלחה שלכם

עוגן בנויה משלוש חטיבות שפועלות עבור שלוש הקהילות שאנו משרתים: החטיבה הפרטית, החטיבה העסקית וחטיבת המלכ"רים. אנחנו מפעילים כל העת מגוון רב של מסלולי הלוואות לצד מערכי מנטורינג מצליחים שתפקידם לסייע לצמיחה כלכלית ולאיתנות פיננסית.

הכירו את התוכניות שלנו

בין התוכניות המובילות שלנו

תוכנית מנט-אור

מנטורינג למנכ"לים חברתיים שמשכללת את היכולת הניהולית והארגונית שלהם ושל המלכ"ר בהובלתם.

תוכנית קרן-שמש

מנטורינג לעסקים שמובילה מאות בעלי עסקים מדי שנה לעצמאות כלכלית ואיתנות עסקית.

תוכנית עוגן עד הבית

שמסייעת למשפחות וזוגות צעירים לרכוש את הבית הראשון שלהם בישראל.

השותפים שלנו

השותפים שלנו

העשייה שלנו לא הייתה מתאפשרת בלי השותפים המסורים שלנו. 
בעוגן מתנדבים יותר מ-1,300 מנטוריות ומנטורים – מנהלים בכירים במשק שמתוך שליחות אישית תורמים מהידע הרב שלהם ומעניקים מנטורינג ניהולי ופיננסי לאלפי בעלי עסקים קטנים ומנכ"לים חברתיים, במגוון התוכניות שאנחנו מפעילים. במקביל, פועלים איתנו כל העת גם מאות אנשי מקצוע, עשרות חברי דירקטוריון בכירים, יועצים מומחים ואנשי צוות - שמשנים את החיים של אלפים לטובה.
כמו כן, בשותפות עם קרנות פילנתרופיות, תורמים פרטיים, משקיעים, משרדי ממשלה וחברות בשוק הפרטי – אנחנו מסוגלים להתפתח ולשכלל את סל הכלים שאנחנו מציעים ללקוחות שלנו, להעניק אשראי קריטי לאוכלוסיות במשבר, ולהגדיל את האימפקט שלנו לטובת החברה הישראלית כולה.

יחד, אנחנו הצד החברתי של המטבע.

bottom of page