אודות עוגן

עוגן היא קבוצה פיננסית-חברתית ללא כוונת רווח, המביאה רמה חדשה של הוגנות ושוויון הזדמנויות במגזר הפיננסי, תוך הנגשת אשראי בר-השגה וליווי פיננסי לישראלים הרבים המתמודדים עם פערים ומכשולים פיננסיים גדולים.

עוגן מספקת אשראי נגיש ונוח לאוכלוסיות בישראל שמתקשות להשיג אשראי בתנאים הוגנים או בכלל, ובהן יחידים ומשפחות בעלי הכנסה נמוכה, זוגות בדרכם לרכישת דירתם הראשונה, עסקים זעירים וקטנים ומוסדות ללא כוונת רווח (מלכ”רים).

עוגן שואפת להשלים את ההלוואות הניתנות ללקוחותיה במידע, בהכוונה ובליווי פיננסי אשר יסייעו ללקוחותיה להתנהל באופן מושכל.

הגישה המקצועית והשירותית של עוגן מתאפיינת ברוח חברתית, גמישה ואכפתית.

עוגן נמצאת בדרך להפוך לבנק החברתי ללא מטרת רווח הראשון בישראל.

“עוגן שינו את חיי” 

מירב סמי
בעלים של "קפה זריפה" ירושלים.
לווה מעוגן.

מבנה הארגון

עוגן היא קבוצה של שישה גופים ייחודיים וחלוציים בתחום האשראי החברתי ואספקת שירותי ליווי ומנטורינג.

עוגן היא קבוצה פיננסית-חברתית ללא כוונת רווח, המביאה רמה חדשה של הוגנות ושוויון הזדמנויות במגזר הפיננסי, תוך הנגשת אשראי בר-השגה וליווי פיננסי לישראלים הרבים המתמודדים עם פערים ומכשולים פיננסיים גדולים.

עוגן מספקת אשראי נגיש ונוח לאוכלוסיות בישראל שמתקשות להשיג אשראי בתנאים הוגנים או בכלל, ובהן יחידים ומשפחות בעלי הכנסה נמוכה, זוגות בדרכם לרכישת דירתם הראשונה, עסקים זעירים וקטנים ומוסדות ללא כוונת רווח (מלכ”רים).

עוגן שואפת להשלים את ההלוואות הניתנות ללקוחותיה במידע, בהכוונה ובליווי פיננסי אשר יסייעו ללקוחותיה להתנהל באופן מושכל.

הגישה המקצועית והשירותית של עוגן מתאפיינת ברוח חברתית, גמישה ואכפתית.

עוגן נמצאת בדרך להפוך לבנק החברתי ללא מטרת רווח הראשון בישראל.

קבוצת עוגן כוללת חמישה ארגונים:

"עוגן – קרן להלוואות ללא ריבית" – עמותה אשר נוסדה ב 1990, ע"י פרופ' אליעזר יפה ז"ל ועד 2018 נקראה “האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית (IFLA)". הקרן היא הארגון היהודי הגדול בעולם להלוואות ללא ריבית. בקרן יש כיום כ- 185 מיליון ₪, אשר גויסו מאלפי תורמים ברחבי העולם. עד כה העניקה הקרן כ- 65,000 הלוואות בסכום של למעלה מ 1.3 מיליארד ₪ שכן החזרי ההלוואות ניתנים כהלוואות חדשות ללווים נוספים במחזוריות שמאפשרת נתינה לאורך שנים. להלוואות שניתנו עד כה יש חובות אבודים (דיפולט) בשיעור של 0.7% בלבד. כיום, לאחר התרחבות קבוצת עוגן לכיוונים נוספים בשנתיים האחרונות, ממוקדת עוגן- הקרן להלוואות ללא ריבית בסיוע למשקי בית במצבי מצוקה ושואפת להגדיל את היקף הסיוע שלה בהלוואות לשיקום כלכלי, הכוללות לצדן ליווי פיננסי או הכשרה תעסוקתית, הלוואות אשר תבאנה שינוי משמעותי ומהותי בחייהם הכלכליים של הלווים.

"עוגן – קרן להלוואות חברתיות" – חברה לתועלת הציבור (חל"צ) שהמקורות לפעילותה הם תורמים ומשקיעי אימפקט בישראל וברחבי העולם. לאחר קבלת רישיון נותן אשראי מורחב מרשות שוק ההון לקראת סוף 2019, החלה פעילות הקרן ב 1.1.2020 עם הון של למעלה מ 150 מיליון ₪. בשלב ראשון מנגישה הקרן אשראי זמין בריבית נמוכה וחברתית לעסקים זעירים וקטנים, וכן הלוואות למלכ"רים אשר זקוקים לגישור תזרימי או לסיוע במשבר שפקד אותם. עוגן – קרן להלוואות חברתיות" נמצאת בתהליך מול בנק ישראל לקבלת רישיון בנקאי, ולהקמת בנק חברתי, הבנק הראשון בישראל ובין היחידים בעולם כולו, שיהיה ללא כוונת רווח. עוגן , על כל מרכיביו, מתנהל בשקיפות, בעלויות תפעול נמוכות העומדות על 2% ובאופן מקצועי ואחראי, כפי שמעיד שיעור החוב האבוד הנמוך שלו, העומד על 0.7% לאורך כל שנות קיומו.

עוגן נוסד והונהג בידי פרופ' אליעזר דוד יפה ז"ל, שחזונו, ערכיו ותשוקתו לשינוי חברתי מהווים השראה לפעילות הארגון, גם כיום. 

"קרן-שמש" חברה לתועלת הציבור (חל"צ) אשר מפעילה מערך מנטורים שמונה יותר מ- 600 אנשי ונשות עסקים ומנהלים בכירים ומנוסים במשק הישראלי, אשר פועלים בהתנדבות ומסייעים בכל שנה למאות יזמים להקים ולנהל עסק רווחי משלהם או לשקם עסק קיים שנקלע למשבר. ב 2020, עקב משבר הקורנה, הקימה קרן שמש בשיתוף הסוכנות היהודית ו- IVN, תוכנית מנטורינג המיועדת למלכ"רים , זאת במטרה לסייע למגזר השלישי בישראל להתמודד עם האתגרים הפיננסים החדשים.

"עוגן לבית" – תכנית ייעוץ וליווי מקצועי ללא עלות, במימון תורמים, שמסייעת למשפחות בפריפריה החברתית והכלכלית למצוא דרך להתנהלות כלכלית שתאפשר להם רכישת דירתם הראשונה, באמצעות הכוונה והענקת כלים פיננסיים לחיים. ב 2020, עקב משבר הקורונה, הקימה עוגן לבית תכנית שתסייע לכלל הלווים של עוגן לשפר את תכנונם והתנהלותם הפיננסית בצל המשבר, ובכך לאפשר להם להתאים את התנהלותם למצב שנוצר ולהימנע מהתדרדרות כלכלית.

Crowd.IL – פלטפורמת P2P (עמית לעמית) ללא כוונת רווח, אשר תספק מקום מפגש מקוון שיאפשר למשקיעים חברתיים צעירים מכל רחבי העולם להעניק הלוואות-זעירות (מיקרו-הלוואות) ללא ריבית ליזמים שנמצאים בפריפריה הגיאוגרפית והסוציו-אקונומית של מדינת ישראל. Crowd.IL הוקמה כחל"צ בשיתוף הסוכנות היהודית ותתחיל לפעול ב 2021.

העתיד - הבנק החברתי הראשון בישראל

עוגן – הבנק החברתי הראשון בישראל יהיה פלטפורמה דיגיטלית למגוון רחב של שירותים פיננסיים, ויפעל ללא כוונת רווח ומתוך גישה חברתית הרואה לנגד עיניה את טובת האדם כמטרת על.

הועד המנהל: עוגן - קרן להלוואות חברתיות (חל"צ)

עו״ד אופיר עוזרי
עורך דין ונוטריון, יו"ר עוגן

אופיר הוא עורך דין ונוטריון ובעלים של משרד עורכי דין בירושלים העוסק בתחומי התכנון והבניה, מקרקעין, וכן ליטיגציה אזרחית ומסחרית.
בעבר כיהן כסגן ראש המועצה המקומית הר אדר, כחבר הועדה המקומית לתכנון והבניה וכיו”ר ועדת פיתוח במועצה. אופיר היה חבר הועד המנהל של האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית מתחילת 2008 ובהמשך מונה לסגן יו”ר וב- 2015 ליו”ר.
היום, הוא מכהן כיו”ר קבוצת עוגן, לרבות "עוגן – הקרן להלוואות ללא ריבית" ו- "עוגן – הקרן להלוואות חברתיות" שתהפוך לבנק החברתי הראשון בישראל.

אופיר בעל תארי בוגר במדעי החברה (B.A), בכלכלה ולימודים משלימים, מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובוגר במשפטים (LL.B) מבית הספר למשפטים של המכללה למנהל. הוא חבר לשכת עורכי הדין בישראל ובעל רישיון של נוטריון.

בועז רעם
איש עסקים ויזם חברתי, דירקטור בג'נרל מילס

בועז הוא איש עסקים ויזם חברתי. הוא מכהן כדירקטור בג'נרל מילס (ישראל) ונמנה בין מייסדיה, ובבורד של וולטה בלטינג טכנולוג'י.

כמשקיע חברתי פעיל, בועז יסד ומכהן כיו"ר של שותפי ניפטי ישראל (רשת ללימוד יזמות עסקית). מטרת הארגון היא לתמוך וללמד יזמות עסקית בקרב בני נוער בסיכון. הוא חבר בבורד של הג'וינט העולמי ועומד בראשות הוועדה להשקעות חברתיות – עסקיות. בועז חבר ברשת התורמים הישראלית (JFN).

ולשעבר חבר ועד בוועידת ניו ג'רזי – ישראל. הוא גם חבר בפרויקט "יכולים נותנים – היוזמה לקידום הנתינה הפרטית בישראל. במסגרת פעילותו בתחום השקעות האימפקט, בועז משקיע באג"ח חברתי במסגרת ארגון Social Finance Israel. במסגרת זו סייע בגיוס 20 מיליון ש"ח למימון טיפול ניסיוני לסוכרת.

בועז שירת בחיל המודיעין ובוגר אוניברסיטת קולומביה בניו יורק.

דוד רם
שותף בחברת Goldrock Capital

דוד הוא שותף בחברת Goldrock Capital – שהוא Multi Family Office הנותן שירותים ללקוחות במעמד סוציואקונומי גבוה, בישראל ובבריטניה. דוד הצטרף ל- Goldrock בשנת 2008, סייע לבנות את פלטפורמת ההשקעה האלטרנטיבית וסייע בגידול של בסיס הלקוחות.

בנוסף, דוד הוא שותף בקרן ההון שלGoldrock , אשר יצרה תיק נכסים פרטיים בקרב חברות הטכנולוגיה בישראל. טרם הצטרפותו ל-Goldrock, השיק דוד את המשרד הישראלי של VantagePoint Venture Partners ופעל כשותף בקבוצת השקעות הון סיכון. דוד החל את דרכו במריל לינץ 'בשנת 1998, שם בנה תיקי הון בהיקפים גבוהים לצרכי ניהול קרנות הון.

דוד עלה לישראל בשנת 1999 והחל לעבוד כמנהל בכיר ב"ארנסט אנד יאנג" בצוות ה Corporate Finance. דוד בעל תואר B.S. באוניברסיטה העברית בירושלים.

דוד הצטרף למועצת המנהלים של עוגן ב-2013 לאחר שחיפש פלטפורמה שתוביל לשינוי משמעותי בסביבה הסוציואקונומית הנמוכה בישראל על ידי מתן גישה לאשראי בר השגה. בתפקידו, סייע דוד להשיק את המסלול של "רצון טוב". בשיתוף עם מספר ארגוני חוץ, דוד עבד בשיתוף פעולה הדוק עם מכון מילקן במטרה להשיק את הקרן להלוואות חברתיות של עוגן ועל מנת לאפשר לעוגן לקבל פיקדונות אימפקט לטובת הבנק החברתי .

עו"ד דליה טל
יועצת לפירמה מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'

דליה היא יועצת לפירמה מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות' – משרד עורכי דין. היא ידועה כעורכת הדין המובילה בישראל בתחום הבנקאות והיא יועצת למחלקת הבנקאות והמימון של המשרד. דליה מייצגת לקוחות בעניינים הקשורים לבנקאות, שירותים פיננסיים, שוקי הון, ממשל תאגידי, דיני ניירות ערך, מסגרות אשראי ועניינים רגולטוריים נלווים. דליה מתמחה בעיקר בתחום המסחרי והיא בעלת ניסיון רב בליווי עסקאות מורכבות כגון מיזוגים ורכישות, הפרטת בנקים וגופים ממשלתיים, פיצולים והצעות רכש. דליה מתמחה גם בממשל תאגידי וברגולציה הקשורה לכך והיא בעלת ניסיון עשיר בייצוג לקוחות מול בנק ישראל, משרד האוצר, הממונה על הביטוח והרשות לניירות ערך. בין לקוחותיה הבולטים של דליה ניתן למנות את המוסדות הפיננסיים הגדולים בישראל, בעלי שליטה בבנקים וחברות ביטוח ולקוחות פרטיים. דליה כיהנה למעלה מ-25 שנה כיועצת המשפטית החיצונית של דירקטוריון בנק לאומי.

כמו כן, דליה העבירה הרצאות במשך שנים רבות בתחומי התמחותה, לרבות בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת ת"א, במכון להשתלמות עורכי דין ועוד, בנושאים הקשורים למשפט מסחרי, כגון בנקאות, מימון, מיזוגים, ממשל תאגידי ואכיפה מנהלית.

טרם המיזוג שיצר את משרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל, הייתה דליה שותפה מייסדת במשרד קנטור, אלחנני, טל ושות'.

דניאל רקנאטי
מייסד ומנכ"ל חברת Rhodium

דניאל הוא מייסד ומנכ"ל חברת Rhodium, חברה פרטית לניהול השקעות בעלת תיק מגוון הכולל כמה מהחברות המבטיחות בישראל ובארה"ב. כיזם ומשקיע הוא תומך ומעודד השקעות מתחומים שונים ביניהם פינטק, פודטק, סייבר, בינה מלאכותית, מדיה דיגיטלית, מסחר אלקטרוני, רכב ומובייל. הוא נהנה לעבוד עם יזמים וחברות בתחילת הדרך ומסייע להן לממש את הפוטנציאל העסקי שלהן ביניהן:  Face.com (שנרכשה ע"י פייסבוק), YotpoStoredotHopstop (אפל), Rounds (Kik), Zooz (PayU), Hexatier (Huawei) ו-Compass (Sage).

במשך למעלה משני עשורים, דניאל מעורב ופעיל באופן הדוק בהקמת מגוון ארגונים חברתיים וקהילתיים שונים על מנת להאיץ את ההשפעה החברתית באמצעות טכנולוגיה. דניאל חבר דירקטוריון קרן יהל, ע"ש יהודה ליאון רקנאטי ז"ל, אשר פועלת לצמצום פערים בחברה הישראלית, בתחומי החינוך, הרווחה, הבריאות, התרבות וסיוע לזולת.

דניאל הוא אחד ממייסדי עמותת "תפוח" (Appleseeds Academy) הפועלת ליצירת שיוון דיגיטלי בישראל ו-Skills, מיזם חברתי שמעניק חינוך טכנולוגי נגיש בשיתוף פעולה עם חברות טכנולוגיה המובילות במשק. בנוסף, משמש גם כחבר במועצת המנהלים של המוזיאון הלאומי למדע וטכנולוגיה (מדעטק).

דניאל הוא בעל תואר BA ותואר LLB מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, חבר בארגונים שונים כגון YPO ו- JFN ומתגורר בתל אביב עם אשתו ושני בניהם. דניאל אוהב להתוודע לעולמות חדשים ומרותק מהדרך שבה טכנולוגיות חדשות יכולות לשפר את חיינו.

טל שלסקי
מומחה בתחומים רבים בעולם הבנקאות.

טל הוא מומחה בתחומים רבים בעולם הבנקאות. בשנים האחרונות ניהל מספר אגפים בבנק הפועלים, כולל הפעילות הדיגיטלית והחוץ בנקאית של הבנק, שכללה מאות עובדים.

טל החזיק במגוון תפקידי ניהול בכירים ובהם הובלה של התוכנית למובילות טכנולוגית עסקית, האגף לבנקאות ישירה, מטה חטיבת השווקים הפיננסיים, תוכנית ה-CRM, פרוייקט DWH ומספר תפקידי ניהול וייעוץ באגף ניירות ערך.

טל מתמחה באסטרטגיה עסקית, ניהול שינויים, ניתוח מידע, בנקאות חברתית, תשלומים דיגיטליים ומודלים של ניהול קשרי לקוחות.

בעבר היה טל דירקטור וחבר וועדת ההשקעות בחברת קרנות הנאמנות של בנק אוצר החייל, כמו כן הרצה במרכז ללימודי תעודה של אונ' בר אילן, כתב את מדור שווקים פיננסיים בעיתון גלובס וכיהן כמג"ד במילואים.

כיום נותן טל שירותי ייעוץ לחברות פיננסיות ולסטרטאפים בתחום הטכנולוגיות הפיננסיות (Fin-Tech).

טל בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון וחשבונאות מאוניברסיטת תל אביב, וכן יועץ השקעות מורשה מטעם הרשות לניירות ערך.

יאיר כהן
בעלי חברת הנדל"ן אבני דרך

יאיר הוא בעלי חברת הנדל"ן אבני דרך, העוסקת בייזום ובביצוע פרויקטים נדל"ניים ברחבי הארץ. אבני דרך הוקמה בשנת 2009 ע"י יאיר. בשנותיה הראשונות עסקה החברה בליווי משפחות לרכישת דירתם הראשונה, בתיווך ובניהול נכסים. עם השנים נכנסה אבני דרך לפעילות יזמית ולתחום הביצוע של פרויקטי בניה ברחבי הארץ. בשנת 2019 ישנן קרוב ל 2000 דירות בתכנון ובביצוע של אבני דרך, רבות מהן במסגרת מחיר למשתכן.

במסגרת הקמת גרעין תורני-חברתי ברמת השרון בשנת 2005, הצטרף יאיר לעמותת פעמונים כיועץ ומלווה פיננסי של משפחות ובמהרה קודם למשרה ניהולית. במסגרת פעילותו בפעמונים העניק ליווי למאות משפחות.

מתוך ראיה חברתית-כלכלית, יזם יאיר בשנת 2012 יחד עם הרב עמיצור אריאל את עמותת "אחים לבית" במטרה להעניק ליווי למשקי בית בדרך לדירתם הראשונה. בשנת 2017 התמזגה פעילות אחים לבית עם עוגן ונוסד פרויקט "עוגן לבית". כיום משמש יאיר כיו"ר ועדת ההיגוי של עוגן לבית.

בנוסף, במסגרת פעילותו החברתית והפילנתרופית, עסק יאיר ומימן בשנים האחרונות בניית תוכניות להקמת בנק חברתי בישראל ואת הקמת המכון לכלכלה יהודית.

לינדה בן שושן
אשת עסקים ישראלית

לינדה היא אשת עסקים ישראלית. שותפה בקרן ההשקעות הפרטית "פורמה" המשקיעה בנדל"ן באירופה. דירקטורית ב"תרו תעשייה רוקחית", ב"אנרג'יקס-אנרגיות מתחדשות" , בMRR Thirteen Limited , דירקטורית ויו"ר ועדת ההשקעות במספר קופות גמל וקרנות השתלמות ומכהנת כחברת הוועד המנהל של האגודה לקידום החינוך בתל אביב, עמותה שפועלת ליצור מציאות חדשה עבור אלפי ילדים מיפו, דרום תל אביב ובת ים.

לינדה כיהנה במשרד האוצר כסגנית בכירה לממונה על שוק ההון ביטוח וחסכון וכקונסול כלכלי בדרום מערב ארה"ב  ובמגוון רחב של תפקידים בבנק דיסקונט , ביניהם מנכ"לית "דיסקונט ניהול קופות גמל", וסמנכ"לית בכירה ומנהלת החטיבה לנכסי לקוחות וחברת דירקטוריון הבנק . בנוסף היא הייתה בדירקטוריון הבורסה לניירות ערך בתל אביב.

כמו כן, היא הייתה חברה בוועדת לובצקי לקביעת אמות מידה לחלוקת כספי הטוטו לגופי הספורט בישראל.

בן שושן היא בעלת תואר ראשון בכלכלה וסוציולוגיה ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון ובנקאות מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

הועד המנהל: עוגן - קרן להלוואות ללא ריבית (ע"ר)

עו״ד אופיר עוזרי
עורך דין ונוטריון, יו"ר עוגן

אופיר הוא עורך דין ונוטריון ובעלים של משרד עורכי דין בירושלים העוסק בתחומי התכנון והבניה, מקרקעין, וכן ליטיגציה אזרחית ומסחרית.

בעבר כיהן כסגן ראש המועצה המקומית הר אדר, כחבר הועדה המקומית לתכנון והבניה וכיו"ר ועדת פיתוח במועצה.

אופיר היה חבר הועד המנהל של האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית מתחילת 2008 ובהמשך מונה לסגן יו"ר וב- 2015 ליו"ר.

היום, הוא מכהן כיו"ר של קבוצת עוגן כולה, לרבות "עוגן – הקרן להלוואות ללא ריבית" ו- "עוגן – הקרן להלוואות חברתיות" שתהפוך לבנק החברתי הראשון בישראל.

אופיר בעל תארי בוגר במדעי החברה (B.A), בכלכלה ולימודים משלימים, מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובוגר במשפטים (LL.B) מבית הספר למשפטים של המכללה למנהל. הוא חבר לשכת עורכי הדין בישראל ובעל רישיון של נוטריון.

ג'וזיה רוטנברג
משקיע ויועץ בשווקים בינלאומיים

ג'וזיה רוטנברג עובד כמשקיע ושימש כיועץ בשוקקים בינלאומיים תוך התמחות בחברות עם בעיות נזילות. היה שותף בחברת השקעות בינלאומיות ובמסגרת זו היה אחראי על פעילות החברה באירופה במשך עשור כולל השקעות של מעל שני מיליון דולר, והקים את פעילותיה בארץ ובלונדון. ג'וזיה חברה בוועד המנהל של בית ספר פלך ועמותת דף חדש ומשרת כיו"ר של פורום המזרח התיכון בישראל. הוא מתגורר בירושלים עם אשתו וחמשת ילדיו.

רחלי גרינוולד
פרסומאית, יועצת אסטרטגית ואשת עסקים

רחלי גרינוולד, (39) חרדית, תושבת העיר בני ברק. אם ל2 בנות.

פרסומאית, יועצת אסטרטגית לחברות מובילות במשק, מותגים, עמותת, ארגונים ומשרדי ממשלה. בעלים ומנכ"ל במשרד הפרסום "קישורים 360".

בעלת ניסיון בייזום וקידום מהלכים מרכזיים במגזר החרדי, מובילה תהליכי שילוב בקהילה החרדית בתחומי תעסוקה, רווחה ועסקים.

רחלי מביאה איתה היכרות מעמיקה עם הסביבה העסקית המובילה בישראל ועם הזירה הפנים מגזרית, מלווה מקרוב פעילות פיננסית פנים חרדית, פעילות מלכ"רים, ופעילות ברשויות המקומיות.

מקדמת מזה שנים מהלכים ליצירה ולגיבוש פתרונות דיור בקהילה החרדית, תוך ייזום שיתופי פעולה עסקיים דו סטריים בין המגזרים בישראל.

מסיימת לימודי תואר ראשון במשפטים LLB בקמפוס החרדי בקריית אונו, ומובילה מיזמים לעידוד השכלה והנגשה אקדמית לאוכלוסיות מאותגרות.

במשך השנים מקיימת רחלי פעילות חברתית ענפה בתחומי תקשורת, הסברה, שותפות והידברות בין המגזרים השונים בחברה הישראלית.

דוד רם
Goldrock Capital

דוד הוא שותף בחברת Goldrock Capital – שהוא Multi family office הנותן שירותים ללקוחות במעמד סוציואקונומי גבוה, בישראל ובבריטניה. דוד הצטרף ל- Goldrock בשנת 2008, סייע לבנות את פלטפורמת ההשקעה האלטרנטיבית וסייע בגידול של בסיס הלקוחות.
בנוסף, דוד הוא שותף בקרן ההון שלGoldrock , אשר יצרה תיק נכסים פרטיים בקרב חברות הטכנולוגיה בישראל. טרם הצטרפותו ל-Goldrock, השיק דוד את המשרד הישראלי של VantagePoint Venture Partners ופעל כשותף בקבוצת השקעות הון סיכון. דוד החל את דרכו במריל לינץ 'בשנת 1998, שם בנה תיקי הון בהיקפים גבוהים לצרכי ניהול קרנות הון.
דוד עלה לישראל בשנת 1999 והחל לעבוד כמנהל בכיר ב"ארנסט אנד יאנג" בצוות ה Corporate Finance. דוד בעל תואר B.S. באוניברסיטה העברית בירושלים.
דוד הצטרף למועצת המנהלים של עוגן ב-2013 לאחר שחיפש פלטפורמה שתוביל לשינוי משמעותי בסביבה הסוציואקונומית הנמוכה בישראל על ידי מתן גישה לאשראי בר השגה. בתפקידו, סייע דוד להשיק את המסלול של "רצון טוב". בשיתוף עם מספר ארגוני חוץ, דוד עבד בשיתוף פעולה הדוק עם מכון מילקן במטרה להשיק את הקרן להלוואות חברתיות של עוגן ועל מנת לאפשר לעוגן לקבל פיקדונות אימפקט לטובת הבנק החברתי .

אוהד עיני
השמאי הממשלתי הראשי, סגן יו"ר עוגן

אוהד עיני, סגן יו"ר עוגן – הקרן להלוואות ללא ריבית וחבר דירקטוריון מאז 2006. אוהד הוא השמאי הממשלתי הראשי במשרד המשפטים. בעבר מילא שורה של תפקידים בכירים ברשות מקרקעי ישראל ובעיריית ירושלים. כמו כן היה בעלים של משרד לשמאות מקרקעין ויעוץ נדל"ן.

אוהד בוגר האוניברסיטה העברית, בעל תואר ראשון בגיאוגרפיה. הוא נשוי לנעמי, פסיכולוגית חינוכית, בתו של מייסד עוגן פרופסור אליעזר יפה ז"ל, ואב לחמישה.

פגי בריל
יועצת לקרנות ועמותות

פגי בריל, יו"ר ועדת השותפויות האסטרטגיות של עוגן, מביאה לארגון יותר מ-40 שנות נסיון מקצועי במגזר המלכ"רים. כעת משמשת כנציגה המקומית של קרן סאמיס וקרן גוטסמן ואחראית על הפעילות הפילנתרופוית של שתי הקרנות בישראל. לפני הקמת חברת הייעוץ שלה, שימשה פגי במשך עשור כמהלת קשרי חוץ של החברה להגנת הטבע. לפגי נסיון רב ביעוץ לארגונים פילנתרופיים גדולים, בדגש על נושאי חינוך, איכות הסביבה, תרבות ורווחה.  

פגי בוגרת לימודים מתקדמים ביחב"ל, עבודה סוציאלית וחינוך יהודי באוניברסיטת ג'ונס הופקינס, בישיבה יוניברסיטי ובאוניברסיטה העברית בירושלים. בעבר נבחרה לתכנית העמיתים היוקרתית של בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית באוניברסיטה העברית בירושלים.

שמואל כהן סולל
מנכ"ל Sweetwood Capital

שמואל כהן סולל שותף מייסד ומנהל בפועל של המולטי פמלי אופיסLTD Sweetwood Capital, הממוקמת בתל אביב. בנוסף שותף ומנהל כללי בקרן ההשקעות הלוקסמבורגית Sweetwood Ventures LTDהמורכבת מקרנות הון סיכון ישראליות, ונוסדה בשיתוף עם הבנק הבלגי המוביל Petercam Banque Degroof המחזיק מעל 60 מליארד דולר. 

טרם הקמת Sweetwood Capital, מר סולל שימש כעו"ד בתחום התאגידים והמסחר בפירמת עוה"ד Weil, Gotshal & Manges. לאחר שצבר נסיון כאנאליסט ברוטשילד, הצטרף לקבוצת Neuflize OBC – ABN AMRO בה שימש כמנהל הקרן, קודם לתפקיד ראש ניהול אסטרטגי במחלקת סחורות אסיה של בנק Neuflize OBC (המנהל מעל 30 מליארד דולר), ובתפקידו הבא עבר לניהול בנקאות פרטית של הבנק, עבור לקוחות המחזיקים בחשבונות בעלי סיווג גבוה במיוחד. 

בנוסף לכהונתו במועצת המנהלים של "עוגן", שמואל הוא נאמן של La Fondation des Etats-Unis, חבר הנהלת היכל אברהם, ומנטור ב- IVN – (Israel Venture Network). שמואל שירת גם בחבר הנאמנים של בוגרי אוניברסיטת שיקגו.
שמואל סיים בהצטיינות תואר ראשון במדעי המדינה מאוניברסיטת שיקגו, ועם דיפלומת גרנד אקולה (תכנית יזמות בינלאומית) מ-HEC. כמו כן, הוא בעל תואר שני במשפט עסקים ומסים מאוניברסיטת סורבון ותואר שני במשפטים, ופתרונות חלופיים בגישור ובהכרעת מחלוקות, מאוניברסיטת אסאס בצרפת. שמואל חבר בלשכת עוה"ד הצרפתית.

חיים נוימן
לשעבר גזבר בנק טפחות למשכנתאות

חיים ניומן, כיום משקיע פרטי בשוק ההון, שימש 31 שנים בתפקידים ניהוליים בכירים, כולל גזבר בנק טפחות למשכנתאות (היום בנק מזרחי-טפחות). בנוסף לתפקידו בעוגן, חיים שימש בעבר כיו"ר עמותת דור לעתיד. יליד תל אביב, לחיים תואר ראשון בכלכלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר שני ביחב"ל מבית הספר לכלכלה של לונדון (LSE).

אורי יפה
מנהל המחלקה למתנדבים ועמותות, עיריית תל אביב-יפו

אורי יפה, עובד סוציאלי במקצועו, מכהן כמנהל היחידה להתנדבות ולעמותות בעיריית תל אביב. במסגרת תפקידו הוא משבץ תושבי תל אביב שמחפשים פעילויות התנדבות בעלת משמעות בתחומים יקרים לליבם בעמותות רלוונטיות.

בעבר היה שליח מטעם ההסתדרות הציונית העולמית בלוס אנג'לס. שם תכנן וקידם פעילות פרו-ישראלית לנוער, סטודנטים, צעירים ומשפחות. לפני כן, כיהן כמנכ"ל העמותה "ילדים בסיכוי" וסגן מנהל ארגון ה-AACI סניף ירושלים.

אורי בעל תואר BSW מאוניברסיטת בר אילן ותואר MSW מישיבה יוניברסיטי בניו יורק.

ישי טחובר
מנהל אגף ירושלים בחברת הגיחון

ישי טחובר מכהן מאז שנת 2001 ישי מכהן במגוון תפקידי ניהול בחברת הגיחון בירושלים – חברת המים הגדולה בישראל. כיום הוא משמש מנהל אזורי של מזרח ירושלים ואחראי על שיפור תשתיות המים ומניעת בזבוז. קודם לכן כיהן כמנהל מחלקת גבייה, מקים ומנהל מחלקת מערכות המידע ומנהל שירות לקוחות.

בשנים 2017-2018 שימש כסגן ראש המועצה האזורית גוש עציון והוא מכהן כחבר דירקטוריון עוגן מאז שנת 2007.

עוד שימש כמנכ"ל המועצה המקומית אפרת, כמנהל המרכז הקהילתי אפרת וכמדריך טיולים.

ישי בעל תואר שני במדיניות ציבורית ותואר ראשון בגיאוגרפיה והיסטוריה מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

צבי פיין
בעבר משנה למנהל JDC ישראל ומנהל האזורים אפריקה-אסיה ומזרח אירופה

ד"ר צבי פיין משמש כיועץ בכיר בהתנדבות לג'וינט ולמגוון מלכ"רים בישראל וכחבר בוועד המנהל של מספר עמותות, בהן עוגן – קרן להלוואות ללא ריבית ומרכז ספיר בירושלים.

בעבר כיהן כמשנה למנכ"ל ג'וינט-ישראל במשך שלושים שנה וכן כמנהל האזורי של אפריקה ואסיה בג'וינט עד לפרישתו בשנת 2010. עוד שימש כיו"ר הוועד המנהל של אשל – האגודה לתכנון ופיתוח שירותים למען הזקן בישראל – במשך 20 שנה, וראש תכנית שוורץ לניהול מוסדות ללא כוונת רווח (מלכ"רים) באוניברסיטה העברית בירושלים. בתפקידו כמנהל תכניות ראשי של הג'וינט העולמי (AJJDC) בשנים 2002-2001, צבי שימש גם כמנהל האזורי של מרכז ומזרח אירופה, אפריקה ואסיה. מאז פרישתו שימש גם כמנהל בפועל של מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל במהלך 2015.

צבי נולד בשנת 1942 בארה"ב ועלה לארץ בשנת 1960. הוא אב לחמישה וסב ל-12 נכדים שכולם חיים בישראל. הוא בעל תואר ראשון בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובעל תואר דוקטור מבית הספר לעבודה סוציאלית  של אוניברסיטת פנסילבניה. 

יאיר כהן
מנכ"ל אבני דרך - חברת בינוי ופיתוח

יאיר הוא בעלי חברת הנדל"ן אבני דרך, העוסקת בייזום ובביצוע פרויקטים נדל"ניים ברחבי הארץ. אבני דרך הוקמה בשנת 2009 ע"י יאיר. בשנותיה הראשונות עסקה החברה בליווי משפחות לרכישת דירתם הראשונה, בתיווך ובניהול נכסים. עם השנים נכנסה אבני דרך לפעילות יזמית ולתחום הביצוע של פרויקטי בניה ברחבי הארץ. בשנת 2019 ישנן קרוב ל 2000 דירות בתכנון ובביצוע של אבני דרך, רבות מהן במסגרת מחיר למשתכן.

במסגרת הקמת גרעין תורני-חברתי ברמת השרון בשנת 2005, הצטרף יאיר לעמותת פעמונים כיועץ ומלווה פיננסי של משפחות ובמהרה קודם למשרה ניהולית. במסגרת פעילותו בפעמונים העניק ליווי למאות משפחות.

מתוך ראיה חברתית-כלכלית, יזם יאיר בשנת 2012 יחד עם הרב עמיצור אריאל את עמותת "אחים לבית" במטרה להעניק ליווי למשקי בית בדרך לדירתם הראשונה. בשנת 2017 התמזגה פעילות אחים לבית עם עוגן ונוסד פרויקט "עוגן לבית". כיום משמש יאיר כיו"ר ועדת ההיגוי של עוגן לבית.

בנוסף, במסגרת פעילותו החברתית והפילנתרופית, עסק יאיר ומימן בשנים האחרונות בניית תוכניות להקמת בנק חברתי בישראל ואת הקמת המכון לכלכלה יהודית.יאיר

עו״ד יואל בריס
עורך דין ויועץ, לשעבר היועץ המשפטי במשרד האוצר

עו"ד יואל בריס הוא יועץ משפטי לחברות ולאירגונים שונים ובין השאר יואל הוא סמנכ"ל למדיניות ציבורית בסטארט-אפ ניישן סנטרל, ארגון ללא כוונת רווח המיועד להפוך את ישראל למרכז חדשני וטכנולוגי.

בעבר היה  היועץ המשפטי במשרד האוצר ומילא תפקידים בכירים במשך כ-23 שנות שירות במשרד האוצר.

יואל  ליווה חלק ניכר מהרפורמות והשינויים המבניים במשק שיזם משרד האוצר בעשורים האחרונים, ובין היתר היה חבר בצוותים להתמודדות עם המשבר הכלכלי העולמי בשנים 2008-2009, ליווה תהליכי חקיקה סבוכים לקיום רפורמות במשק ומעורבות ניכרת בחוק ההסדרים. במסגרת תפקידו קידם בריס מגוון רחב של נושאים הנוגעים לכל תחומי הפעילות במשק, בהם מעורב משרד האוצר: שוק ההון, בנקאות, גיוסי הון בארץ ובחו"ל וכן ברוב פעילויות הממשלה בתחומי התחבורה, תקשורת, מים חקלאות, תעשייה ועוד. כמו כן ליווה בריס את הרפורמה בקרנות הפנסיה הוותיקות משנת 2003, הרפורמה בשוק ההון משנת 20051. הוא הוביל את החקיקה של רפורמת בכר, את ההיבטים המשפטיים של תוכניות הממשלה להתמודד עם המשבר הפיננסי העולמי והיה אחראי חקיקת חוק בנק ישראל לשנת 2010.

כמו כן היווה יו"ר השולחן העגול הבין מגזרי לתמיכות במגזר השלישי ולאחרונה הוביל את עבודת "ועדת בריס" – להסדרת פעילות פיננסית חוץ מוסדית. ועדה זו גיבשה את ההצעה שנחקקה אז על ידי הכנסת, בעניין המלווים הלא מוסדיים, ספקי השירותים הפיננסיים (חילופי הכספים) ואיגודי האשראי. בנוסף, הוועדה גיבשה את החקיקה הממתינה לגבי מוסדות ללא כוונת רווח והפקדות ללא כוונת רווח. כיום, הוועדה נמצאת בדיון בהמלצות ציבוריות לטיוטת חקיקה בנוגע לפלטפורמות הלוואה מסוג "עמית לעמית" (P2P).

הנהלה

שגיא בלשה
מנכ"ל

החל את דרכו המקצועית באגף התקציבים במשרד האוצר, שם ניהל חלקים משמעותיים מתקציב המדינה והיה שותף לרפורמות חשובות במשק. בשנים 2006-2011 שימש שגיא סמנכ"ל הכספים והפיתוח של בית התפוצות, שם עסק בהבראתו ממשבר כלכלי עמוק ובנייתו מחדש.

בשנים 2011-2015 כיהן כמנכ"ל ה IAC Israeli-American Council בארצות הברית,  אשר בתקופת כהונתו עבר תהליך צמיחה והתפשטות מהיר בכל רחבי ארה"ב והפך לאחד הארגונים המובילים בקרב יהדות ארה"ב. עם שובו מארה"ב, כיהן כמנכ"ל "Concert" (לשעבר "קלע שלמה"), ארגון שייסד עם שותפים מהארץ ומהעולם, אשר עיסוקו מאבק בתנועת החרם ובדלגיטימציה נגד ישראל. שגיא עדין פעיל ב Concert ובמיזמים נוספים למלחמה בדלגיטימציה שהיה שותף בהקמתם. כמו כן משמש שגיא כחבר דירקטוריון ופעיל בהנהלות של מספר ארגונים.

מאז 2016 מכהן שגיא כמנכ"ל עוגן. עם תחילת כהונתו הגה את רעיון הבנק החברתי וכיום הוא משמש מנכ"ל קבוצת עוגן אשר כוללת את "עוגן – הקרן להלוואות ללא ריבית" ואת "עוגן – הקרן להלוואות חברתיות" שתהפוך לבנק החברתי הראשון בישראל.

שגיא הוא בעל תואר BA בכלכלה וגיאוגרפיה מאוניברסיטת בן גוריון בנגב ותואר MA במסלול המצטיינים של ביה"ס למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית בירושלים.

MosheDaniel
משה דניאל
משנה למנכ"ל

למשה ניסיון של 20 שנים כיזם, בנקאי וכמנהל השקעות בשוויץ ואנגליה. הקים וניהל חברה למסחר באנגליה עם ולאחר מכירתה השתלב כבנקאי בבנק השוויצרי קלרידן לואי (מקבוצת קרדיט סוויס) עד למיזוגו אל חטיבת הבנקאות הפרטית של הקבוצה.

לאחר מכן הקים עבור קבוצת מורגן & מורגן הבינ"ל פמילי אופיס בציריך שטיפל במשפחות עתירות נכסים פיננסים וריאלים ברחבי העולם.

טרם המעבר לשוויץ, גדל בישראל, שירת כקצין ביחידה קרבית בצה"ל וסיים תואר בהנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ולאחר חזרתו לישראל השלים תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן.

משה הוא מהנדס תעשיה וניהול עם התמחות במערכות מידע מאוניברסיטת בן גוריון בנגב ובעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן.

אוריאל דגן, רו"ח
סמנכ"ל כספים קבוצת עוגן

אוריאל החל את דרכו המקצועית בשנת 2011 בפירמת קוסט פורר גבאי את קסירר (EY), שם עסק בביקורת למלכ"רים הגדולים בישראל, חברות ממשלתיות, חברות ציבוריות וחברות פרטיות גדולות.

בשנים 2016-2015 כיהן כמנהל הכספים של מס' חברות בנות בקבוצת אלקטרה FM. בשנים 2016-2021 שימש אוריאל סמנכ"ל הכספים והמינהל של מגדל דוד-מוזיאון העיר ירושלים, שם עסק בהבראה מעמיקה של הארגון לאחר 'צוק איתן', הכפלת המחזור הכספי והשגת יתרות כספיות משמעותיות. כמו כן, היה אחראי לניהול מלוא הצד הפיננסי של פרויקט שדרוג המוזיאון על אגפיו השונים, תוך תקשורת רציפה עם תורמים ומשרדי ממשלה שונים.

במקביל, אוריאל הרצה בקורסים למימון בבין-תחומי הרצליה ובמרכז האקדמי לב, וכתב מס' מאמרים אקדמיים ומקצועיים.

ב 2021 הצטרף אוריאל לקבוצת עוגן כסמנכ"ל הכספים של הקבוצה.

אוריאל דגן, רו"ח (CPA), בעל תואר BA בחשבונאות ומערכות מידע מביה"ס למנהל עסקים במרכז האקדמי לב ותואר MBA בניהול פיננסי (מימון) מביה"ס למנהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים.

אוריאל מכהן כדירקטור במלכ"רים שונים בהתנדבות.

דוד אנג'ל
מנהל שותפויות אסטרטגיות

דוד מנהל שותפויות אסטרטגיות ואת מערכות היחסים של עוגן עם תורמים, משקיעים חברתיים, מקבלי החלטות ומנהיגי דעה בישראל ובעולם.

לפני שהצטרף לעוגן הוא ניהל את פעילות המחקר בקרן נדב, ארגון פילנתרופי פרטי. קודם לכן מילא תפקיד ניהולי ב- APCO Worldwide חברה מובילה ליחסי ציבור ובמסגרת תפקידו סיפק שירותים בתחומי התקשורת האסטרטגית ויחסי ממשל לחברות גלובליות בולטות בענפי הטכנולוגיה, השירותים הפיננסיים, האנרגיה, הכרייה והפרמצבטיקה. דוד גם ניהל במסגרת משרד הכלכלה והתעשיה  פרויקט דגל של קרן הודו-סין-יפן להמרצת עסקים קטנים ובינוניים בענפים רבים ומגוונים. כיועץ עצמאי הוא הוביל את התקשורת האסטרטגית ויחסי הממשל של קרנות פילנתרופיות מובילות ומוסדות תרבות.

דוד נולד בלונדון והוא מחזיק בתואר BA בהיסטוריה מ- University College London.

סיימון קרדנל
סמנכ"ל אשראי ומנהל מחלקת הלוואות למלכ"רים בקרן להלוואות חברתיות

סיימון עלה לארץ מאנגליה ב- 1997. יש לו ניסיון בנקאי עשיר בירושלים ובניו-יורק מאז שנות ה- 2000 המוקדמות. בניו-יורק ניהל סניף בנק והתמקד בעיקר בלקוחות עסקיים קטנים. בתקופתו גדל היקף ההכנסות מ- 30 ליותר מ- 90 מיליון דולר. הוא הוביל בניה של מערכות של הדרכת עובדים ושל שירות לקוחות בכל סניפי הבנק. לפני שובו לארץ הוא עבד גם בלאומי ארה"ב בתחום של בנקאות פרטית בינלאומית ושימש כיועץ השקעות.

לסיימון תואר MA מ- London School of Economics והוא קצין ציות בנקאי מוסמך.

מאז 2013 הוא מוביל את מחלקת ההלוואות בעוגן, חבר הנהלה וגורם מרכזי בצוות ההקמה של הבנק החברתי.

ניר מכלוף
חשב

ניר יליד 1972 גדל והתחנך בירושלים, נשוי ואב ל-4 ילדים ,בן לעובד סוציאלי שהיה תלמידו של מיסד "עוגן" פרופ' דוד אליעזר יפה ז"ל. לאורך השנים חונך על ערכי הפילנתרופיה והושפע משתי דמויות חשובות אלה.
ניר החל את עבודתו בעוגן בשנת 2000 מתוך אידאולוגיה של תרומה לחברה ועזרה לזולת. במהלך השנים היה שותף לצמיחתה ולהתפתחותה של עוגן עד להיותה ארגון בעל עוצמה וחוסן כלכלי.
במסגרת תפקידו ניר מטפל בניהול הכספים השוטף של עוגן, בדיווח החשבונאי, בנושאי שכר ותנאי העסקה וכן בנושאים שונים הקשורים לצוות העובדים.
בהכשרתו המקצועית ניר מנהל חשבונות בעל תעודת סוג 3, הוא סיים בהצלחה מספר קורסים במסלול לראיית חשבון ויש לו תעודת חשב שכר בכיר מטעם לשכת רואי החשבון בישראל.
מעבר לתפקידיו בעוגן ניר עוסק בפעילות התנדבותית כחבר דירקטוריון בעמותה לשיקום בעלי מוגבלויות בקהילה.

אביגיל איתן
חשבת הקבוצה

החלה את עבודתה בקבוצת עוגן בשנת 2022 לאחר שעבדה במשך 4 שנים בפירמת רו"ח PWC. במסגרת עבודתה בפירמה הייתה אביגיל חלק מצוות הביקורת האחראי על הדוחות הכספיים של קבוצת עוגן, וכן התנדבה בועדת הביקורת של עוגן הקרן להלוואות ללא ריבית.
בעברה, מילאה אביגיל תפקידי חשבות במרכז הרפואי הדסה עין כרם ובחברת הייטק Ex Libris.

לאביגיל תואר ראשון BA בחשבונאות ומערכות מידע.

דוד בנג'ו
מנהל תכנית עוגן לבית

דוד בנג'ו, מנהל תכנית עוגן לבית, הוא יזם חברתי ומנהל מנוסה הן במגזר השלישי והן בעולם העסקי. בעבר מילא שורה ארוכה של תפקידים בהם מנהל "המרכז הישראלי להעצמה" שסייע לעשרות משפחות בלוד, עכו ואריאל, מנכ"ל עמותת "תעסוקטיף", מזכיר קהילת "בני נווה דקלים", מנהל השיווק של משתלות עצמונה ועוד.

מר בנג'ו הוא בעל תואר B.Ed. ובוגר קורסים ומסלולי הכשרה רבים בתחומי השיווק, האימון, הגישור ואחרים.

סבטלנה מישין
מנהלת מחלקת הלוואות ליחידים ומשפחות

ילידת בריה"מ, סבטלנה עלתה לארץ ב-1991. היא בעלת תואר שני בפילולוגיה והוראה. סבטלנה הצטרפה לעוגן ב-2002 (אז האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית) ומאז מילאה מגוון רחב של תפקידים בארגון. סבטלנה היא תושבת ירושלים.

MeiraShewarts
מאירה שוורץ
מנהלת מחלקת הלוואות עסקיות

מאירה שורץ היא כלכלנית , ילידת ירושלים נשואה ואימא ל- 5 .
הצטרפה לעוגן בשנת 2018 במטרה לקדם את הדסק העסקי והפעילות של הבנק החברתי .
מביאה ניסיון מעולם הבנקאות לצד העולם הפילנתרופי . ניהלה קרן הלוואות לעסקים של הסוכנות היהודית ושימשה כאחראית על תקציבים במספר יחידות של ג'וינט ישראל וג'וינט אירופה.
מאמינה כי סיוע נכון לסקטור העסקים הקטנים עד בינונים יוכל לתרום לשגשוג העסקים ולפיתוח חברתי וכלכלי של המדינה.

שקופית2
יפעת דוד
מנהלת שיווק ומדיה

ליפעת דוד מעל ל -15 שנות ניסיון בניהול שיווק ואסטרטגיה עקסית בחברות פרטיות, ציבוריות ובינלאומיות. בתוך כך, בשנים 2010-2016 כיהנה כסמנכ"לית שיווק בקבוצת קידום (קידום, לחמן, wall street). לפני כן, שישמה במשך כעשור במגוון תפקידי ניהול שיווק B2B בקבוצת בזק. בשש השנים האחרונות ליוותה יפעת חברות שונות כסמנכ"לית שיווק ואטרטגיה עצמאית.

ליפעת תואר BA במדעי החברה וניהול תקשורת מהאוניברסיטה הפתוחה ותעודת הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים, מהמכללת הביוטכנולוגית תל אביב.

הדס
הדס מלמד, עו"ד
מנהלת מחלקת גבייה

להדס מעל ל 10 שנות ניסיון בעבודה משפטית ובתהליכי גבייה ממשרדי עו"ד שונים עם התמחות בגבייה.
בוגרת תואר BA במשפטים ומנהל עסקים מהמרכז הבינתחומי ותואר שני LLM במנהל עסקים מהמכללה למינהל.
הדס, תושבת ירושלים, הצטרפה לעוגן בשנת 2022.

Hadas@ogen.org

שקופית1
הדר ודעי
מנהלת משאבי אנוש

 הדר יועצת ארגונית המתמחה בניהול הון אנושי, תקשורת פנים ארגונית, פיתוח מנהלים וצוותים והובלה והטמעה של שינויים ארגוניים. להדר ניסיון של למעלה מ 15 שנים בניהול, תפעול ושירות לקוחות בדגש על המגזר השלישי בארץ.

בעלת MA במנהל עסקים וסוציולוגיה וMBA במנהל עסקים עם התמחות בייעוץ ארגוני, וכן תעודת הסמכה בהנחיית קבוצות.

חברה ופעילה באיפ"א – הארגון הישראלי לפיתוח ארגוני. 

לזכרו של פרופ' אליעזר דוד יפה ז"ל, 1933-2017

פרופ' אליעזר דוד יפה ז"ל היה ענק בתחום העבודה הסוציאלית והפילנתרופיה שהקדיש את חייו לפעולה למען הרווחה והכבוד של השכבות הפגיעות ביותר בחברה הישראלית. נולד בקליבלנד אוהיו ב- 1933 ועלה לישראל ב- 1960 בה ניהל קריירה משולבת כעובד סוציאלי וכאיש אקדמיה. הוא תרם להקמת בית הספר לעבודה סוציאלית ע"ש פול ברוולד באונ' העברית בירושלים והמרכז הישראלי ללימודי פילנתרופיה. פרופ' יפה ייסד את האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית (IFLA) בשנת 1990 לאחר שמצוקתם של העולים החדשים הרבים ממדינות בריה"מ לשעבר ומאתיופיה נגעה לליבו. במשך 27 שנים, החזון שלו, המנהיגות, התבונה, היצירתיות והכריזמה, הפכו את האגודה לארגון הגדול בעולם שמציע הלוואות ללא ריבית לנזקקים. במהלך חייו קיבל פרופ' יפה פרסים, אותות ותעודות הוקרה רבים לפעילותו הברוכה בהם יקיר ירושלים, פרס יושב ראש הכנסת, אות הנשיא למתנדב, פרס כנס שדרות ופרס בוני ציון. פרופ' יפה, אליעזר לכל מי שהכיר אותו, היה פעיל כנשיא IFLA עד לימיו האחרונים והיה מעורב בצעדים הראשונים שהובילו לשלב החדש בהתפתחות הארגון – עוגן. הוא היה אדם רב השראה וכל מי שהיתה הזכות ללמוד מהדוגמה האישית שנתן, בכל מילה שאמר ובכל מעשה – מתגעגע אליו געגועים עזים.