עוגן לבית

אודות ״עוגן לבית״

אולי אין לכם עדיין דירה בגלל משהו שאתם לא יודעים.
אל תחשבו שאתם כבר יודעים הכל. אולי יש אפשרויות שאתם לא מכירים.
עובדה: מאות משפחות צעירות שלא האמינו שהן יכולות להגיע לדירה גרות היום בבית שלהן.
זה קרה אחרי שהן קיבלו ייעוץ וליווי ללא תשלום ממומחי "עוגן לבית" – תכנית מיוחדת המופעלת במסגרת עוגן במטרה לסייע לזוגות לרכוש את דירתם הראשונה.
עוגן לבית היא גוף חברתי מקצועי שהוקם על ידי פילנתרופים בעולם היהודי מתוך אידיאולוגיה שלכל משפחה בישראל מגיע בית משלה.
לאחר שכבר ליווינו מאות משפחות לרכישת דירה אנחנו יכולים להגיד בפה מלא: גם אם נדמה לכם שאתם לא יכולים להגיע לדירה, קיים סיכוי טוב שזה בכל זאת אפשרי.
ההחלטה לפנות לגוף עתיר ניסיון שיכול לחשוף אתכם למגוון האפשרויות הקיימות (כולל כאלה שאולי אתם לא מכירים), תוכל לסייע לכם לעשות את מה שנראה לכם כרגע כחלום רחוק.

מה כולל הליווי של עוגן לבית?

לעיתים קרובות אנחנו לא מודעים ליכולת שלנו לקנות דירה פשוט כי אף אחד לא ישב איתנו, פרס בפנינו את האפשרויות ותכנן את הצעדים בדרך להשגת היעד בהתאם ליכולות שלנו. אנחנו ב- "עוגן לבית" רוצים לשנות את המצב הזה, באמצעות ייעוץ וליווי שניתנים ללא תשלום.

תהליך הליווי של מומחי עוגן לבית כולל מספר שלבים:

מיפוי המצב הקיים – כדי להבין את המצב ההתחלתי, בשלב הראשון ננתח את המצב הכלכלי של המשפחה בחשיבה יוזמת ויצירתית: מה גובה ההכנסות וההוצאות וכיצד ניתן להגדיל את ההכנסות ולצמצם את ההוצאות בלי לפגוע באיכות החיים, האם יש למשפחה הון עצמי ובאילו דרכים אפשר להגדיל אותו, ועוד.

בניית תכנית פעולה – המומחים שלנוי יסייעו לכם לבנות תכנית פעולה מעשית עבורכם שתביא אתכם לדירה בטווח המיידי או לשפר את המצב הכלכלי כדי לאפשר לכם לקנות דירה, תוך פרק זמן מוגדר. לאורך התהליך, משפחות רבות מגלות שיש להן הרבה יותר חופש בחירה משחשבו בתחילת הדרך, גם לגבי הגדלת ההכנסות וגם לגבי צמצום הוצאות שאינן הכרחיות.

אפיון ובחירת הנכס – בהתאם לצרכים וליכולות הפיננסיות, המומחים של עוגן לבית יסייעו לכם בתהליך בחירת הנכס. זאת כדי לרכוש דירה שתאפשר למשפחה לעמוד בהחזרי המשכנתא. לצורך כך, נבדוק בין היתר את האפשרות לקנות דירה זולה יותר בהווה, להחליף את הוצאות השכירות במשכנתא ולשפר דיור כאשר המצב הכלכלי יאפשר זאת.

ליווי ברכישת הנכס – צוות עוגן לבית מסייע לכל משפחה בהתאם לצורך שלה, מחיפוש נכסים ועד הפנייה לאנשי מקצוע כמו שמאים ויועצי משכנתא. 

אנחנו רוצים להדגיש שאין ל- "עוגן לבית" שום רצון למכור שירותים כלשהם לזוגות שמגיעים לייעוץ. המטרה שלנו היא אך ורק לסייע לכמה שיותר משפחות בישראל להגיע לבית משלהן.

ועוד דבר: במקרים מסוימים ובהמלצת מומחי "עוגן לבית", ארגון האם "עוגן" מעניק למשפחות הלוואה בריבית חברתית לצורך השלמת ההון העצמי הנחוץ לרכישת הדירה. ההלוואה תוענק אך ורק למשפחות שידבקו בתכנית שתגובש ביחד עמם, לאחר שתיבדק יכולתן לעמוד בהחזרי המשכנתא וההלוואה.

בשורה התחתונה חשוב להבין שאין כאן קסמים, אך בעזרת נחישות ודבקות בתכנית אפשר להגיע לדירה. אם אתם מוכנים לעשות את מה שנדרש כדי להגיע לדירה לא תאמינו מה אנחנו מוכנים לעשות בשבילכם – בחינם.

רוצים לקנות בית אבל קשה לכם להאמין שזה אפשרי?

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו…