top of page

משקיעים ותורמים

אנחנו הצד החברתי של המטבע

משקיעים ותורמים

אנו מובילים שינוי חברתי המאפשר נגישות לכלים, ידע ולמקורות פיננסיים.
אנו עושים זאת מתוך שליחות חברתית למען החברה הישראלית כולה.
אנו מזמינים אתכם – שותפים, תורמים ומשקיעים, להצטרף למהפכה שאנו מובילים

80,000

הלוואות 

₪500 מיליון 

תיק אשראי נוכחי

 ₪2 מיליארד

אשראי הוענק

+4,830

בעלי עסקים, עמותות ומלכ"רים קיבלו מנטורינג ניהולי

 ₪200 מיליון

גוייסו באמצעות אג"ח

אנחנו עוגן, גוף פיננסי-חברתי ללא מטרות רווח, והחזון שלנו הוא לקדם נגישות לאשראי וידע פיננסי בישראל למען ביסוס החברה והכלכלה המקומית. יש לנו כלים מקצועיים מוכחים וניסיון רב שנים בתחום, ואנחנו פועלים כל העת כדי להגדיל את מקורות ההון העומדים לרשותנו במטרה להרחיב את היקף הסיוע שאנחנו מעניקים לקהילות היעד שלנו. כך אנחנו מייצרים אימפקט חברתי חשוב, בונים גשרים של הצלחה והעברת ידע שמשנים חיים של אלפי ישראליים יומיום, ומקדמים שינוי אמיתי בחברה ובכלכלה הישראלית.

תמונת אווירה
 קידום בנקאות חברתית בישראל

קידום בנקאות חברתית בישראל

משפחות צעירות, מודרי אשראי, עולים חדשים, ארגונים חברתיים, בעלי עסקים קטנים ועוד אינספור אנשים וארגונים בישראל זקוקים לאשראי נגיש בתנאים הוגנים וידע פיננסי-מקצועי כדי לצמוח ולהגיע לאיתנות כלכלית. רבים מהם לא יכולים למצוא פתרון אשראי הוגן במערכת הבנקאית המסחרית בישראל, מכיוון שהיא לא נגישה עבורם ובמקרים מסוימים אף חסומה בפניהם. אנחנו כאן במיוחד בשבילם. 

חדשנות פיננסית ופתרונות מידיים למציאות המשתנה

השוק הפיננסי בעולם, ובישראל בפרט, כל הזמן משתנה ומטלטל. אנחנו כאן כדי להיות עוגן עבור הלקוחות שלנו, ולסייע להם למצוא איזון ובסיס בטוח במים הסוערים. לכן, אנחנו פועלים כל העת כדי לאבחן את הצרכים הפיננסיים החדשים של קהלי היעד שלנו: משפחות ויחידים, בעלי עסקים קטנים ומלכ"רים בישראל. אנחנו מפתחים כל הזמן פתרונות כלכליים חדשים, בונים תוכניות ייעודיות בשיתוף ארגונים נוספים וגופים ממשלתיים, ומנגישים כלים ומסלולי אשראי לסיוע מיידי ללקוחותינו במצב הנתון היום. 
הודות לכך אנחנו נמצאים כל העת בפיתוח עסקי, ביזמות-חברתית ובצמיחה ארגונית. זה חלק בלתי נפרד מה-DNA שלנו.

הצטרפו לעשייה שלנו

תרומה
 

כבר למעלה משלושה עשורים, עוגן זכתה באמון של אלפי תורמים אשר חיפשו לייצר אימפקט חברתי ובחרו בעוגן כדי להגשים את מבוקשם. הצטרפו אליהם ואלינו כדי לאפשר מתן הלוואות ללא ריבית, הנגשה של ידע וכלים פיננסיים ובאמצעות כריות בטחון, למנף כספים משוק ההון.

ביחד נוכל לסייע לאנשים וארגונים הזקוקים לכך יותר מכל, תרומה זו אינה עזרה חד פעמית אלא משמשת מעגל שלם של סיוע למגוון אוכלוסיות לשנים רבות.
 

למידע נוסף או לתרומה בדרכים אחרות
לחצו כאן

פיקדון אימפקט:
הלוואה חברתית לעוגן

עוגן מוביל את תחום השקעות האימפקט בישראל ומציע לשותפים ומשקיעים חברתיים מוצר ייחודי – פקדון אימפקט.
במקום להפקיד את כספיכם בבנק, הלוו את הכסף לעוגן.

אנו נבטיח את הפקדון ללא סיכון מצד המפקיד ונוודא כי הכספים עושים אימפקט חברתי, הם משמשים אותנו להלוואות לעסקים קטנים ועמותות, וגם תקבלו תשואה צנועה!

מאחר ואנו מוגבלים במספר הפיקדונות שאנו יכולים לקבל, יש מינימום של $1,000,000 למשקיעים פרטיים ובמקרים מסויימים ניתן לתת את ההלוואה באמצעות קרנות תורמים.

האג"ח של עוגן -
חלוציות חברתית

במהלך 2022 הוביל עוגן מהלך פיננסי-חברתי ראשון מסוגו בישראל והנפיקה שתי אגרות חוב ESG אימפקט המאפשרות למשקיעים לקבל תשואה על כספם ובו בזמן גם לייצר אימפקט חיובי על החברה הישראלית. השכבה הבכירה של אגרת החוב השנייה מדורגת Aa3 ולמעשה הינה האג"ח הראשונה שהנפיק מלכ"ר בישראל שזכתה לדירוג.

"המעלה הגבוהה ביותר היא לסייע לאדם להפוך לעצמאי" 

פרופ' אליעזר יפה ז"ל

עוגן נוסד כעמותה בשנת 1990, בשם "האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית" (IFLA), על ידי פרופ' אליעזר יפה, חוקר מוערך בתחום העבודה הסוציאלית, פעיל חברתי, יזם ואיש חזון. העמותה שמה לה למטרה לסייע לעולים החדשים להתבסס בארץ באמצעות הלוואות נגישות ללא ריבית. 
עם השנים צמחנו, קהלי היעד שלנו התרחבו בצורה משמעותית, התחברנו לארגונים נוספים, הגדלנו את השירותים שאנחנו מציעים והיום אנחנו גוף פיננסי-חברתי ללא מטרות רווח ייחודי מסוגו בישראל.

השותפים שלנו

העשייה שלנו לא הייתה מתאפשרת בלי השותפים המסורים שלנו וללא שיתוף הפעולה הפורה שיש לנו עם ארגונים ממשלתיים ופרטיים, חברות, קרנות פילנתרופיות, משקיעים ותורמים. בנוסף, בעוגן מתנדבים מאות מנטורים מנהלים בכירים במשק שמתוך שליחות אישית תורמים מהידע הרב שלהם ומעניקים מנטורינג ניהולי ופיננסי לאלפי בעלי עסקים ומנכ"לים חברתיים במגוון התוכניות שאנחנו מפעילים. כמו כן, פועלים איתנו כל העת מאות אנשי מקצוע, יועצים, מומחים ואנשי צוות - שמשנים את החיים של אלפים לטובה. בזכות כל השותפים האלה ועוד, אנחנו מסוגלים להתפתח ולשכלל את סל הכלים שאנחנו מציעים ללקוחות שלנו, להעניק אשראי קריטי לאוכלוסיות במשבר, ולהגדיל את האימפקט שלנו לטובת החברה הישראלית כולה.

השותפים שלנו

יחד, אנחנו הצד החברתי של המטבע.

bottom of page